Nasz psycholog dostosuje formę terapii do indywidualnych potrzeb osoby zgłaszającej się na konsultację. W Przychodni Polskiej Fundacji Gastroenterologii dbamy o komfort oraz dyskrecję aby Pacjent miał możliwość zapoznać się z psychologiem i mógł podjąć decyzję o dalszej współpracy.
Konsultacje
Gastroenterologia
Gastroenterologia, gastrologia to dział medycyny zajmujący się czynnością i chorobami układu pokarmowego w szczególności przełyku, żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i grubego oraz trzustki. Pokrewną dziedziną jest hepatologia, zajmująca się chorobami wątroby, pęcherzyka i dróg żółciowych. W kręgu zainteresowania gastrologii i hepatologii mieszczą się choroby zapalne, infekcyjne, nowotworowe i czynnościowe. Klasycznymi przykładami są: choroba refluksowa przełyku, choroba wrzodowa z zakażeniem Helicobacter pylori, kamica pęcherzyka i dróg żółciowych, stłuszczenie, zapalenie i marskość wątroby, nowotwory przełyku, żołądka i jelit (w szczególności jelita grubego) oraz zespół jelita drażliwego.
Proktologia
Proktologia jest dziedziną chirurgii obejmującą diagnostykę i leczenie chorób jelita grubego oraz odbytnicy.
W poradni proktologicznej leczymy m.in.:
- żylaki odbytu – hemoroidy m.in. stosując opaskowanie hemoroidów,
- szczeliny lub przetoki kanału odbytu,
- wrzód samotny odbytnicy,
- zaburzenia defekacji.
Bariatria
Dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem, określeniem przyczyn, profilaktyką i leczeniem otyłości, w tym metodami chirurgicznymi
Dietetyka
Dietetyka to dziedzina medycyny zajmująca się prawidłowym żywieniem osób dorosłych i dzieci oraz stanowi często ważny element w terapii wielu schorzeń. Wśród chorób tzw. dietozależnych można wymienić m.in.:
- układu pokarmowego,
- wątroby,
- trzustki,
- układu moczowego,
- metaboliczne np. cukrzycę,
- układu krążenia (nadciśnieniu, miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca),
- alergie u dorosłych i dzieci (celiakia).
Endokrynologia
Endokrynologia jest dziedziną medycyny zajmującą się zaburzeniami w funkcjonowaniu gruczołów wewnętrznych (przesadki mózgowej, przytarczyc, tarczycy, nadnerczy, jąder i jajników) odpowiedzialnych za wydzielanie hormonów. Zaburzenia w wydzielaniu hormonów prowadzą m.in. do nadczynności bądź niedoczynności tarczycy, zaburzeń miesiączkowania lub niepłodności.
W naszej Przychodni prowadzimy pełną diagnostykę endokrynologiczną osób dorosłych i dzieci we współpracy z doświadczonymi lekarzami.
Chirurgia ogólna
Chirurgia i onkologia
Chirurgia przewodu pokarmowego to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym chorób układu pokarmowego (także tych o podłożu nowotworowym). W przypadku chorób o ciężkim lub powikłanym przebiegu gastrolodzy w naszej Przychodni współpracują z chirurgami.
Rozwój endoskopii przyspieszył przenikanie się tych dwóch dziedzin – gastrologii i chirurgii. Specjaliści obu dziedzin sięgają po endoskopię zabiegową. Z kolei doskonalenie zabiegów endoskopowych pozwala niekiedy na uniknięcie operacji. Klasycznymi przykładami interwencji chirurgicznej w nowotworach przewodu pokarmowego są: rak przełyku, żołądka, trzustki, pęcherzyka i dróg żółciowych, jelita grubego. W chorobach nienowotworowych interwencja chirurgiczna konieczna jest między innymi w powikłanej lub niepoddającej się leczeniu farmakologicznemu chorobie wrzodowej, kamicy pęcherzyka żółciowego oraz powikłaniach chorób zapalnych jelit (zwężeniu, toksycznym rozdęciu lub perforacji).
Onkologia kliniczna
Onkologia kliniczna jest dziedziną medycyny zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych.
W naszej Przychodni onkolodzy kliniczni oferują konsultacje dotyczące optymalnej diagnostyki, planowanego leczenia chirurgicznego i uzupełniającego np. chemioterapii czy radioterapii. Zajmujemy się głównie nowotworami przewodu pokarmowego – przełyku, żołądka, jelita grubego i odbytnicy, trzustki, dróg żółciowych i wątroby.
Urologia
Kardiologia
Kardiologia jest dziedziną zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo – naczyniowego np. nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą czy chorobą wieńcową.
Diagnostyka kardiologiczna
- EKG– Badanie echokardiograficzne pozwala na ocenę czynności serca. Polega na podłączeniu elektrod do klatki piersiowej i wykonaniu odczytu różnicy napięć (potencjału) pomiędzy nimi. Zapis EKG otrzymujemy w postaci krzywej elektrograficznej na papierze milimetrowym bądź na ekranie monitora. Wynik badania pozawala na diagnostykę w kierunku choroby niedokrwiennej serca.